Opis zabiegów - Medica Spa - Dworek Prawdzic Niechorze

AQUAVIBRON
Aparat AQUAVIBRON to idealne urządzenie do masażu leczniczego. Dzięki jego stosowaniu można pozbyć się wielu drobnych, lecz uciążliwych dolegliwości oraz złagodzić ich objawy i poprawić komfort życia. AQUAVIBRON zapewni Państwu zdrowie, dobre samopoczucie i odprężenie po codziennym stresie.

BOROWINA
Substancje organiczne zawarte w borowinie zwiększają ukrwienie tkanek oraz uaktywniają reakcje, które powodują wzrost metabolizmu komórkowego. Odznaczają się też działaniem antybakteryjnym, przeciwwirusowym i przeciwgrzybicznym. Ponadto istnieje też transport odwrotny tj. ze skóry do warstwy borowiny. W ten sposób skóra i organizm oczyszcza się.

KĄPIELE WODNE
Wykonywany jest w specjalnych wannach, jako automatyczny masaż podwodny ( hydromasaż ), kąpiel perełkowa z dodatkiem olejków eterycznych lub kąpiel aromatyczno-kolagenowa. Podwoduje zwiększenie ogólnej wydolności organizmu, odświeża po zmęczeniu, rozlużnia mięśnie oraz odpręża. MASAŻ KLASYCZNY W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

MASAŻ RELAKSUJĄCY
Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI
Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii, jak i masażu szwedzkiego. Podstawę główna stanowi szerokie działenie na termoreceptory znajdujące się w skórze pacjenta. W wyniku oddziaływania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych.

ŚWIECOWANIE USZU
W czasie spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwanego komina, dzięki czemu następuje całkowite oczyszczenie ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Dodatkową zaletą zabiegu jest jego wyjątkowo przyjemny przebieg, który sprawia, że pacjent jest zrelaksowany i wypoczęty.

Copyright ©